Послание Главы Чувашской Республики Государственному Совету Чувашской Республики на 2023 год

Ырӑ кун пултӑр, хаклӑ юлташсем, Чӑваш Патшалӑх Канашӗн депутачӗсем, паянхи пухӑва килнӗ  хаклӑ хӑнасем, хаклӑ ентешсем!

Чӑваш Республикин Конституцийӗпе ҫирӗплетнӗ май, эпир паян сирӗнпе кӑҫал тата ҫитес ҫулсенче тумалли ӗҫсем пирки калаҫӑпӑр, тӗллевсене сӳтсе явӑпӑр, камӑн хӑҫан тата ӑҫта мӗнле вӑй хумаллине палӑртса хӑварӑпӑр.

Уважаемые депутаты Государственного Совета Чувашской Республики, дорогие почетные гости и приглашенные! Дорогие жители Чувашской Республики!

2022 год мы с вами посвятили нашим выдающимся землякам.

Тем самым мы продолжили взятый курс на сохранение памяти и воспитание патриотизма. Мы вспомнили им

01 января 0001